Április elsejével lépett hatályba az e-pénztárgép rendelet.
Ebben a témában egy egész oldalt hoztunk létre, hogy témákra bontva, könnyen lehessen megismerkedni a rendeletben foglaltakkal.
A mostani blogcikkünkben az e-pénztárgép rendeletben található kifejezések mögé nézünk, és megvizsgáljuk a nyugtatípusok témakörét is.
Pénztárgéptípusok
Mi az az ePG?
Röviden e-pénztárgép. Hosszabban rögtön két fajtája is akad: a felhőalapú e-pénztárgép és hardveralapú e-pénztárgép. A hardveralapú e-pénztárgépek a jelenleg használatban lévő online pénztárgépek (OPG) mellett – a későbbiekben helyett – megjelenő típust fedik le.
Mi az a felhőalapú e-pénztárgép?
A pénztárgép szerepét egy mobilalkalmazás tölti be, amelyet kétféleképpen tudsz majd használni a napi munkában.
- A 3in1 megoldás estén, egy erre alkalmas POS terminálra lehet majd telepíteni az alkalmazást, amin a fizetést és a nyomtatást is tudod intézni.
- A másik megoldás esetén az alkalmazást egy okostelefonra telepíted és a nyomtatót, illetve bankkártyaterminált külön-külön elemként használod.
A felhőalapú e-pénztárgépek esetén a bizonylatok hitelességéért a FAM (felhőalapú adóügyi modul) felel.
TIPP! Jelenleg is dolgozunk egy minden jogszabálynak megfelelő megoldáson, amint ez elérhető, érkezünk is a részletekkel! Iratkozz fel a Számlázz.hu hírlevelére az enyugta.szamlazz.hu oldalon, melyben minden ilyen típusú újdonságról informálunk téged!
Mi az a hardver alapú e-pénztárgép?
Egy, az online pénztárgépekhez hasonló megoldás, ahol fizikai eszközök töltik be a pénztárgép szerepét, a bizonylatok hitelességéért pedig az AE (adóügyi egység) felel.
Nyugtatípusok
Mi az a kézi nyugta?
Kézzel írt nyugta, melyet papíralapon nyugtatömbből állíthatsz ki.
Mi az a számítógéppel előállított nyugta?
Ha használtad már a Számlázz.hu jelenlegi nyugta kiállítási megoldását, akkor ismered is ezt a lehetőséget. A papíralapú, kézzel írt nyugta digitalizált formája.
Mi az a gépi nyugta?
A jelenleg forgalomban lévő online pénztárgéppel kiállított nyugta.
Mi az az e-nyugta?
Elektronikus nyugta, melyet az e-pénztárgépek két típusával lehet kiállítani. Ezt a nyugtatípust az új e-pénztárgép rendelet hívta életre.
A számítógéppel előállított nyugtát, sokan (a Számlázz.hu is) korábban e-nyugtának nevezte, de ez nem egyenlő ezzel, a rendeletben meghatározott e-nyugtát csak e-pénztárgéppel lehet kiállítani. A számítógéppel előállított nyugta bevezetésekor még nem sejthettük, hogy az e-nyugta fogalma új szerepet kap.
Érintett vagy az e-pénztárgép rendeletben, vagy szeretnél váltani?
Ne feledd, dolgozunk a NAV-álló, modern és minden jogszabálynak megfelelő Számlázz.hu megoldáson! Addig nincs más teendőd, mint feliratkozni az értesítőnkre, hogy első kézből megkapd az aktuális információkat e-nyugta témában.