Óvd meg értékeidet a netes csalóktól
Ismerd meg a csalók legújabb átverési próbálkozásait és csalárd módszereit a KiberPajzs segítségével!
Az internet nyújtotta anonimitás számos veszélyt rejt a fogyasztók megtévesztésével elkövetett csalásokon keresztül…
Csalások az online térben
Az online csalók áldozataik megtévesztésével szerzik meg azok készpénz-helyettesítő fizetési eszközeinek bizalmas adatait, belépési információit, hogy őket megkárosítva anyagi haszonhoz jussanak. Az online térben elkövetett „kiber” csalások elkövetői egyre változatosabb és egyre nehezebben felismerhető módszereket alkalmaznak – ismerd fel a gyanús jeleket, és ne hagyd magad becsapni!
Figyelem! Tudj meg többet a leggyakoribb online csalási formáról: az adathalászatról!
Elkötelezettek vagyunk a csalások megelőzésében, ezért:
* Hacsak nem a kifejezett kérésedre, egy problémád megoldásában segít ezzel ügyfélszolgálati kollégánk azonosítást követően.
**Ha a díjaink átutalással történő kiegyenlítésére kérünk, minden esetben a hivatalos bankszámlaszámunkat (KBOSS.hu Kft., K&H Bank, 10401055-50526969-55531007) tüntetjük fel.
Mindenkor tartsd be a biztonságtudatos viselkedés alábbi alapszabályait!
„Keep cool”, amikor az online térben vagy!
Tippjeink a biztonságos eszközhasználathoz
Titkosítsd az eszközödön tárolt adatokat, hogy ha azt ellopják vagy elhagyod, az adataidhoz illetéktelen ne férhessen hozzá!
Engedélyezd a képernyő automatikus zárolását: amikor nem használod az eszközödet, zárold a képernyőt!
A képernyőzár feloldásához alkalmazz összetett és legalább 5 karakter hosszúságú jelszót, legalább 5 jegyű PIN kódot, vagy ennél biztonságosabb egyéb megoldást, pl. jelkódot vagy biometrikus azonosítókat (pl. ujjlenyomat, arcfelismerés)!
Használj az eszközeiden (számítógép, mobiltelefon, táblagép) kártékony kód elleni védelmet (vírusvédelem) és tűzfal megoldást!
Telepítsd rendszeresen a hivatalos, gyártó által kiadott frissítéseket!
Csak hivatalos szoftveráruházakból telepíts alkalmazást!
Rendszeresen készíts biztonsági mentést! Ha ellopják, elveszíted az eszközt vagy tönkre megy, akkor a biztonsági mentésből vissza tudod állítani az adataidat.
Fontos tudnod, hogy…
Tájékoztatjuk ügyfeleinket, hogy készpénz-helyettesítő fizetési eszközzel (például fizetőkártyával, netbankkal, mobilapplikációval) való visszaélés esetén a számlavezető pénzügyi intézmények megvizsgálják a kárfelelősség kérdését. A kártérítési felelősség a számlavezető pénzügyi intézményeket nem terheli, ha a vizsgálat eredményeképpen az állapítható meg, hogy az ügyfél súlyosan gondatlan magatartásával hozzájárult a kár bekövetkezéséhez. A súlyos gondatlanság fennállásának kérdésében végső döntést a bíróság hozhat.
*A pénzügyi fogyasztók védelmében KiberPajzs néven a Magyar Nemzeti Bank, a Magyar Bankszövetség, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, a Nemzeti Kibervédelmi Intézet (NBSZ-NKI), illetve az ORFK közös oktatási és kommunikációs együttműködést indított. A KiberPajzs szervezői a lakossági ügyfelek pénzügyi tudatosságának erősítése, a kiberkockázatok minél hatékonyabb kezelése érdekében fognak össze.
Számlázz online egyszerűen, gyorsan, megbízhatóan!