Autokassza banki adatkapcsolat
Teltek már estéid azzal, hogy vállalkozásod számláit bogarásztad?
Kapcsold be az autokasszát, hogy a beérkező utalások és a kiállított számláid automatikusan szinkronizálódjanak!
ha ügyfeled utalt, a Számlázz.hu rögtön érzékeli
a számlák fizetettsége automatikusan frissül a fiókodban
ha díjbekérőt egyenlítettek ki, a Számlázz.hu automatikusan elküldi a számlát
könnyebb munka a könyvelővel: a fizetettséget ő is azonnal láthatja szoftverében
Hogyan működik?
Veled is előfordult már, hogy órákon át igyekeztél rájönni, mely partnereidtől érkeztek már be a várt utalások, vagy hogy munkaidőben már nem maradt időd a számlázással kapcsolatos adminisztrációra? Az autokassza mentesít téged a kibocsátott számlák és a bankszámlaforgalom figyelésével járó feladatok alól!
Az autokasszával a kimenő számlák és a bankba beérkező jóváírások automatikusan szinkronizálódnak, így a naponta kibocsátott számlák mennyiségétől függően harmadára-negyedére csökkentheted az adminisztrációs terheidet.
Akár egészen összetett munkafolyamatokat is kiválthatsz az autokasszával: például elég egy díjbekérőt kiállítani, az erre beérkező összegről a Számlázz.hu is értesítést kap, és automatikusan elkészíti a számlát, emberi beavatkozás nélkül lezárva a kereskedelmi folyamatot.
Miért jó ez nekem?
Bankok, ahol elérhető az autokassza
Hozz ki még többet az autokasszából!
Gyakori kérdések
Hosszabban kifejtve:
1.) Az autokassza egy meglehetősen bonyolult algoritmussal az alábbiakat vizsgálja a beérkezett átutalás közlemény mezőjében:
- kifizetetlen számla számát,
- nyitott díjbekérő számát,
- vagy számlán/díjbekérőn található rendelésszámot.
Ez nem annyira egyszerű feladat, mint elsőre gondolnánk, hiszen:
- Meg kell találni a számlaszámot akkor is, ha csak “nagyjából” egyezik a számlaszámmal. Például az “ABC-2019-13” számú díjbekérőt akkor is megtalálja az autokassza, ha a közleményben ez szerepel: “Díjbekérő száma: abc 2019 13”.
- A közlemény mezőben szerepelhet egyszerre több számlaszám is, pl: “ABC-2019-12 és abC-2019-21”. Az autokassza ezeket is sikeresen felismeri és párosítja
2.) Ezentúl az autokassza azt is megvizsgálja, hogy korábban utalt-e már nekünk ez a személy/cég?
- Ha az átutalás közlemény mezője üres (vagy zagyva a tartalma, tehát nem feldolgozható), akkor a rendszer megnézi, hogy korábban erről a bankszámlaszámról utaltak-e már nekünk. Ha igen, akkor azt is csekkolja, hogy az átutalást vajon melyik számlára, és főleg: melyik vevőnkhöz könyveltük le.
- Ha van ilyen korábbi átutalás, akkor az átutaló bankszámlaszáma alapján be tudjuk azonosítani a vevőt. Ez segít abban, hogy kifejezetten ehhez a vevőhöz keressünk nyitott számlákat és díjbekérőket.
Blogcikkünkben részletesebben bemutatjuk az autokassza működését.
Igen. Ez azt jelenti, hogy a banki folyószámládra érkező összegek automatikusan megjelennek számlázási fiókodban, amint a banktól beérkezik az adat (ez banktól függően változó időközönként történik).
A beállítások oldalon ezt bármikor megteheted. Ekkor több adat nem érkezik a banktól a számlázási fiókodba, de az eddig megkapott adatokat továbbra is megtalálod.
Jelenleg az alábbi bankoknál érhető el az autokassza:
- BinX
- CIB Bank
- Erste Bank
- K&H Bank
- MagNet Bank
- MBH Bank (korábban MKB)
- MBH Bank (korábban BB)
- MBH Bank (korábban Takarékbank)
- OTP Bank
- Raiffeisen Bank
- UniCredit Bank
- Wise
Folyamatosan dolgozunk azon, hogy minél több bankot integráljunk a Számlázz.hu-hoz.
A K&H Bank, MBH Bank (korábban MKB Bank, Budapest Bank vagy Takarékbank), OTP Bank és UniCredit Bank autokassza kapcsolat érvényességét 180 naponta kell megújítani, míg a CIB Bank, Erste Bank, MagNet Bank, Raiffeisen Bank és Wise esetében ez az időtartam 90 nap.
Az autokassza kapcsolat lejárta előtt 8 nappal emlékeztető üzenetet küldünk Neked, melyet megismétlünk a lejárat előtt két nappal, amelyben leírjuk a megújításhoz szükséges teendőidet. A jelenlegi kapcsolatod érvényességének idejét itt tudod ellenőrizni.
Az autokassza kapcsolat érvényességét érdemes a lejárat előtt megújítani, a megújítás folyamata pontosan ugyanúgy történik, mint az összekötés.
- Amennyiben a CIB Bank, K&H Bank, MagNet Bank, MBH Bank (korábban MKB), MBH Bank (korábban Budapest Bank), MBH Bank (korábban Takarékbank), OTP Bank, UniCredit Bank vagy a Wise autokasszát használod, a kapcsolat megújítása előtt szét kell bontanod a meglévőt, ha még nem járt le. Ezt itt tudod megtenni, az újbóli összekötésről szóló videót pedig a bankok aloldalain találod meg. Ez a kapcsolat banktól függően 90 vagy 180 napig lesz érvényes.
Amennyiben a kapcsolat lejárt, és a lejárat dátumát követően újítod meg az autokasszát, a köztes időszak tranzakciói is megjelennek majd a fiókodban, és a párosítás is megtörténik utólag, amennyiben az inaktív napok száma nem több 90-nél, az Unicredit Bank esetében pedig a 60 napot nem haladhatja meg ezeknek a napoknak a száma. A banki tranzakciók adatait tehát 90, illetve az Unicredit bankra vonatkozóan 60 napra visszamenőleg hívjuk le, így ha az inaktív időszak ennél hosszabb, akkor egyes tranzakciók nem lesznek elérhetőek a Számlázz.hu-fiókban.
Ha a különböző (autokasszával összeköthető) bankoknál vezetett bankszámláiddal szeretnéd használni az autokasszát, gond nélkül megteheted. Ebben az esetben bármelyik bankszámládra is érkezik meg egy számla ellenértéke, a számla és tranzakció párosítása működni fog.
Egyes bankok esetében már lehetőség van arra, hogy ugyanazon banknál vezetett több bankszámládat is összekapcsold számlázási fiókoddal. Nézd meg, hogy a többszámlás működést hogyan és mely bankoknál vezetett bankszámlák esetében tudod beállítani!
Az autokassza szolgáltatás használatával nemcsak a beérkező tranzakciókat párosítjuk az általad kiállított számlákkal, hanem a neked kiállított számlákhoz is hozzárendeljük automatikusan az általad indított utalásokat.
Fontos, hogy ebben az esetben az általad indított utalás közleményében pontosan és elkülönítetten szerepeltesd a fizetendő bizonylat sorszámát, így a rendszer gond nélkül kezelni fogja a folyamatot.
Amennyiben a párosítás automatikusan mégsem valósulna meg (például hibás közlemény miatt), akkor van lehetőség őket manuálisan összepárosítani.
Tudáscentrumunkban további részleteket találsz a bejövő számlák és kimenő utalások párosításáról, valamint hogy mely bankok esetében érhető el ez a szolgáltatás.
A banki tranzakciók adatait a CIB Bank, Erste Bank, K&H Bank, Magnet Bank, MBH Bank (korábban MKB vagy BB), OTP Bank, Raiffeisen Bank és a Wise esetében 90 napra visszamenőleg, az UniCredit Bank esetében 60 napra visszamenőleg, míg az MBH Bank (korábban Takarékbank) esetében pedig 30 napra visszamenőleg hívjuk le a számlázási fiókba.
A Számlázz.hu a Magyar Nemzeti Bank által kiadott AISP-engedélyének keretén belül indította el az autokassza szolgáltatást. Az engedély rendkívül szigorú szabályokhoz kötött, amelyeknek a Számlázz.hu maximálisan eleget tesz, így a rendszerünk biztonságát az MNB igazolja.
Ők is az autokasszát választották
Te is szeretsz velünk számlázni és ezt fel is vállalod?
Adj hangot véleményednek, mi pedig bemutatkozási lehetőséget adunk a vállalkozásodnak!
Még több infó az autokasszáról
Számlázz online egyszerűen, gyorsan, megbízhatóan!